Obec Jamník
ObecJamník
rozšírené vyhľadávanie

Jamnícke leto 2015

Dňa 20.06.2015 sa v obci uskutočnil 2. ročník Jamníckeho leta, ktoré otvoril o 14:00 hod starosta obce spoločne s moderátorom podujatia Patrikom Suľákom po výdatnej dažďovej prehánke.

Program pokračoval súťažami detí od najmenších žiačikov MŠ, ktorí súťažili v prekážkových disciplínach na školskom dvore, kde boli pre deti pripravené atrakcie ako veľká nafukovacia šmýkačka a tiež si mohli zajazdiť na živých koníkoch. Staršie deti z miestnej ZŠ, ale aj tí starší, súťažili v behu okolo kostola a jazde na kolieskových korčuliach. Po vyhodnotení súťaží boli víťazi ocenení medailami a peknými cenami, ktoré zabezpečil kolektív učiteliek ZŠ.
Kultúrny program otvorili deti z MŠ krátkym, ale veľmi pekným programom. Po vystúpení detí MŠ prišlo vyvrcholenie súťaže vo varení guľášu, ktorý súťažné družstvá pripravovali už od 10:00 hod. Súťaže sa zúčastnilo osem družstiev a to: družstvo drobnochovateľov, stolných tenistov, futbalistov, poľovníkov, poslancov OZ, hasičov, červeného kríža a farské družstvo, ktoré viedol správca farnosti. O tom, kto navaril "najlepší guľáš" rozhodovala komisia v zložení: pán Ondrej Macejko st., pani Murányiová Mária a majiteľ miestneho pohostinstva pán Karol Chovančík. Verdikt poroty sa rodil ťažko, lebo všetky guľáše boli vo veľmi vysokej kvalite, ale niekto musí aj vyhrať. Na 1. mieste sa umiestnilo družstvo miestneho spolku červeného kríža a získalo putovnú varechu, ktorú prevzal kapitán družstva p. Jozef Jančár, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo stolnotenisového oddielu miestnej OTJ a na treťom mieste farské družstvo. Po vyhodnotení pokračoval kultúrny program vystúpením country hudobnej skupiny 3násť ciest. Po nich vystúpila folklórna skupina Jamničan s veľmi pekným pásmom a hlavne s novými mladými členmi. Ich vystúpenie bolo na veľmi vysokej úrovni. Vyvrcholením podujatia bolo vystúpenie hudobnej skupiny Traky. Ich vystúpenie pobavilo určite všetkých prítomných. Program ďalej pokračoval v dobrej nálade, o ktorú sa postarala hudobná skupina Qplus a pán Stano Sedlačko z Odorína, ktorý celé podujatie ozvučoval a svojimi hudobnými vstupmi medzi jednotlivými vystúpeniami zabával prítomných. Program končil po voľnej disco zábave v skorých ranných hodinách. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí toto podujatie pripravili a všetkým účinkujúcim.Do ďalšieho 3. ročníka si môžeme popriať, aby Jamníckemu letu o rok prialo lepšie počasie.

Dátum vloženia: 25. 1. 2022 17:42
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 1. 2022 16:27
Autor: Správca Webu